درباره وبلاگمدیر وبلاگ : i love myself
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
make it done


در برخی منابع گالیله مخترع تلسکوپ است و در برخی منابع خیر و فقط با روش های پیشرفته عدسی های خوبی را خلق کرده است.
او در اواخر زندگی نابینا شده است و این به آن دلیل است که به شکل نا ایمن به خورشید نگاه میکرده است و از عدسی ها و تلسکوپ های نا ایمن استفاده  میکرده است.
ابتدا ادبیات میخونده بعد پدرش فرستادتش طب بخونه که هیچوقت نخونده و جرقه ایکه به ذهنش زده این بوده که سقف کلیسا لوستر که تکون میخرده دیده که اگرچه طول دوره تناوب کم میشود و لی زمان هر تناوب ثابت میماند.
بعضی جاها نوشتن که او هیچوقت از بالای برج پیزا دو جسم با دو جرم متفاوت را پرتاب نکرده است ولی بعضی جاها نوشتن که او کشف کرده است این مووضع را که زمان رسیدن اجسام به زمین در سقوطآزاد به جرمشون بستکی ندارد. که البته این دو تا میتونن متضاد نباشن و میتونه در محاسبات یا تصوراتش این رو ثابت کرده باشه.
او 4 قمر مشتری را اولین بار مشاهده کرده است.
او اولین بار سطح ماه را مشاهده کرد و ضبط کرد تصاویری... حالا نمیدونم عکس ضبط کرده یا نقاشی کشیده و اطلاعات ثبت کرده فقط.
او بیضیوی بودن حرکت زمین به دور خورشید قبول نکردو کپلر معتقد بود بهش.
او این نکته را نیز قبول نکرد که ماه عامل جزر و مد هست و این رو هم کپلر اعتقاد داشت بهش.
او فهمید که نور ماه ناشی از بازتاب نور خورشید است.
او اولین بار فهمید که زمین به دور خورشید میچرخد و نه خورشید به دور زمین و چون این جز اطلاعات موجود در انجیل بود مجازات شد و محبور به تعهدی به شکل زیر شد. بعد دادگاه زندانی و بعد اون هم اجازه پیدا کرد ک در منزل ییلاقی اش زندگی کتد . او بر سر نظریه اش ماند و کلی کارهای علمی هم کرد بعد این ماجرا. کتاب های او چندین سال بعد از مرگش(ی جا نوشته سال 1835 و ی جا دیگه نوشته 1718 اجازه انتشار یافت در حالی که 1642 مرده است(دانشنامه رشد1835 رو تایید کرده است)) اجازه انتشار یافت.
متن تعهد نامه اش در دادگاه :
" در هفتادمین سال زندگی در مقابل شما به زانو درآمدم و در حالیکه کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دستهای خود لمس میکنم، توبه کرده و ادعای خالی از حقیقت حرکت زمین را انکار میکنم و آن را منفور و مطرود مینمایم"
9 سال بعد از این دادگاه مرد.

الان اینا رو گفتم که نکته مهمی رو بگم
بعد از مدتی گمراهی کامل و اعتقاد همگان بر چرخش همه اجرام به دور زمین شخصی فهمید و درستم فهمید  که زمین به دور خورشید میچرخد و اشتباه است بیا از بالا نگاه کن زمین به دور خورشید میچرخد نه خورشید به دور زمین عزیز من.
از یک جایی به بعد باید دقت کنی که زمینی یا خورشید اگر زمینی باید به دور خودت بچرخی و اگر خورشید باید به دور خودت بچرخی که این اثبات شده است. ولی در زندگی بدون دور چی میچرخی چون اثبات شده زمین به دور خورشید میچرخد و باید از یک جایی به بعد قبول کنی که دیگه اشتباه بود و نباید فکر کنی تویی که دور زمین میچرخی بلکه زمین ها و قمر ها و عطارد ها و زهره ها باید دور تو بچرخن.  تو تنها دور خودت بچرخ چون تو ستاره ای و دنیا حول تو میچرخه. چیزی که فکر کنی درسته، درسته! چیزی که فک میکنی غلطه، غلطه! چیزی و کاری که دوست داری رو با توجه به آرمان ها و ارزش هایت انجام بده و بهشون عمل کن، کاری که دوست داری انجام بده... دور خودت بچرخ.. خورشید باش.. ستاره باش نه سیاره و وابسته...
نور بده گرما بده خوبی کن زمین رو تبدیل به جایی برای زندگی کن ی عده میسوزند از گرما ی عده سردن ولی فقط زمین هست که جایی برای زندگی اطراف تو هست دنبال زمینت باش بذار دورت بچرخه. تو همچنان ستاره ای و دور خودت میچرخی. جذب کن سیاره هات رو . جرمت زیاد باشه تو پر باش. جذب کن اون سیاره ایی که جرمشون طوریه که غرق نمیشن توتو نمیسوزن یا در نمیرن .. ی جورین که تعادل نیرو باعث میشه دورت بگردن.. اگه جرمشون طوری باشه که در برن میرن واسه موننوش نباید از جرم خودت کم کنی چون خیلی چیزهای دیگه بهم میخوره نورت کم میشه دور خودت چرخیدن هم مختل میشه... اونی که جرمشو نداره جرم لازم رو نداره یا میسوزه یا میمیره اونا رو لشون کن.. آدم ها دلیلی برای موندن کنارت پیدا میکنند ولشون کن...خودت باش و خودت بمان و دور خودت بچرخ...
گالیله وار زندگی کن هرچند همگان اشتباه میکنند بعها خوهاند فهمید تو راست میگفتی...
نوع مطلب :
برچسب ها : گالیله، نجوم، خودتو_عشقه، ستاره، سیاره، رها کن،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 :: نویسنده : i love myself
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات